Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
refiblo
refibles
refibla
refiblem
refibleu
refiblen
Imperfet
refiblava
refiblaves
refiblava
refiblÓvem
refiblÓveu
refiblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
refiblÝ
refiblares
refiblÓ
refiblÓrem
refiblÓreu
refiblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
refiblar
refiblar
refiblar
refiblar
refiblar
refiblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
refiblarÚ
refiblarÓs
refiblarÓ
refiblarem
refiblareu
refiblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
Condicional
refiblaria
refiblaries
refiblaria
refiblarÝem
refiblarÝeu
refiblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
refibli
refiblis
refibli
refiblem
refibleu
refiblin
Imperfet
refiblÚs
refiblessis
refiblÚs
refiblÚssim
refiblÚssiu
refiblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat
refiblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
refibla

refibli
refiblem
refibleu
refiblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
refiblant
Participi
refiblat
refiblada
refiblats
refiblades