Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
refertilitzo
refertilitzes
refertilitza
refertilitzem
refertilitzeu
refertilitzen
Imperfet
refertilitzava
refertilitzaves
refertilitzava
refertilitzŕvem
refertilitzŕveu
refertilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
refertilitzí
refertilitzares
refertilitzŕ
refertilitzŕrem
refertilitzŕreu
refertilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
refertilitzar
refertilitzar
refertilitzar
refertilitzar
refertilitzar
refertilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
refertilitzaré
refertilitzarŕs
refertilitzarŕ
refertilitzarem
refertilitzareu
refertilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
Condicional
refertilitzaria
refertilitzaries
refertilitzaria
refertilitzaríem
refertilitzaríeu
refertilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
refertilitzi
refertilitzis
refertilitzi
refertilitzem
refertilitzeu
refertilitzin
Imperfet
refertilitzés
refertilitzessis
refertilitzés
refertilitzéssim
refertilitzéssiu
refertilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat
refertilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
refertilitza

refertilitzi
refertilitzem
refertilitzeu
refertilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
refertilitzant
Participi
refertilitzat
refertilitzada
refertilitzats
refertilitzades