Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
redoblo
redobles
redobla
redoblem
redobleu
redoblen
Imperfet
redoblava
redoblaves
redoblava
redoblÓvem
redoblÓveu
redoblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
redoblÝ
redoblares
redoblÓ
redoblÓrem
redoblÓreu
redoblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
redoblar
redoblar
redoblar
redoblar
redoblar
redoblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
redoblarÚ
redoblarÓs
redoblarÓ
redoblarem
redoblareu
redoblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
Condicional
redoblaria
redoblaries
redoblaria
redoblarÝem
redoblarÝeu
redoblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
redobli
redoblis
redobli
redoblem
redobleu
redoblin
Imperfet
redoblÚs
redoblessis
redoblÚs
redoblÚssim
redoblÚssiu
redoblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat
redoblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
redobla

redobli
redoblem
redobleu
redoblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
redoblant
Participi
redoblat
redoblada
redoblats
redoblades