Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
rebrollo
rebrolles
rebrolla
rebrollem
rebrolleu
rebrollen
Imperfet
rebrollava
rebrollaves
rebrollava
rebrollÓvem
rebrollÓveu
rebrollaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
rebrollÝ
rebrollares
rebrollÓ
rebrollÓrem
rebrollÓreu
rebrollaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
rebrollar
rebrollar
rebrollar
rebrollar
rebrollar
rebrollar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
rebrollarÚ
rebrollarÓs
rebrollarÓ
rebrollarem
rebrollareu
rebrollaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
Condicional
rebrollaria
rebrollaries
rebrollaria
rebrollarÝem
rebrollarÝeu
rebrollarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
rebrolli
rebrollis
rebrolli
rebrollem
rebrolleu
rebrollin
Imperfet
rebrollÚs
rebrollessis
rebrollÚs
rebrollÚssim
rebrollÚssiu
rebrollessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat
rebrollat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
rebrolla

rebrolli
rebrollem
rebrolleu
rebrollin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
rebrollant
Participi
rebrollat
rebrollada
rebrollats
rebrollades