Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pulˇlulo
pulˇlules
pulˇlula
pulˇlulem
pulˇluleu
pulˇlulen
Imperfet
pulˇlulava
pulˇlulaves
pulˇlulava
pulˇlulŕvem
pulˇlulŕveu
pulˇlulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
pulˇlulí
pulˇlulares
pulˇlulŕ
pulˇlulŕrem
pulˇlulŕreu
pulˇlularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
pulˇlular
pulˇlular
pulˇlular
pulˇlular
pulˇlular
pulˇlular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
pulˇlularé
pulˇlularŕs
pulˇlularŕ
pulˇlularem
pulˇlulareu
pulˇlularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
Condicional
pulˇlularia
pulˇlularies
pulˇlularia
pulˇlularíem
pulˇlularíeu
pulˇlularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pulˇluli
pulˇlulis
pulˇluli
pulˇlulem
pulˇluleu
pulˇlulin
Imperfet
pulˇlulés
pulˇlulessis
pulˇlulés
pulˇluléssim
pulˇluléssiu
pulˇlulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat
pulˇlulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
pulˇlula

pulˇluli
pulˇlulem
pulˇluleu
pulˇlulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
pulˇlulant
Participi
pulˇlulat
pulˇlulada
pulˇlulats
pulˇlulades