Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
protocolˇlitzo
protocolˇlitzes
protocolˇlitza
protocolˇlitzem
protocolˇlitzeu
protocolˇlitzen
Imperfet
protocolˇlitzava
protocolˇlitzaves
protocolˇlitzava
protocolˇlitzŕvem
protocolˇlitzŕveu
protocolˇlitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
protocolˇlitzí
protocolˇlitzares
protocolˇlitzŕ
protocolˇlitzŕrem
protocolˇlitzŕreu
protocolˇlitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
protocolˇlitzar
protocolˇlitzar
protocolˇlitzar
protocolˇlitzar
protocolˇlitzar
protocolˇlitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
protocolˇlitzaré
protocolˇlitzarŕs
protocolˇlitzarŕ
protocolˇlitzarem
protocolˇlitzareu
protocolˇlitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
Condicional
protocolˇlitzaria
protocolˇlitzaries
protocolˇlitzaria
protocolˇlitzaríem
protocolˇlitzaríeu
protocolˇlitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
protocolˇlitzi
protocolˇlitzis
protocolˇlitzi
protocolˇlitzem
protocolˇlitzeu
protocolˇlitzin
Imperfet
protocolˇlitzés
protocolˇlitzessis
protocolˇlitzés
protocolˇlitzéssim
protocolˇlitzéssiu
protocolˇlitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat
protocolˇlitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
protocolˇlitza

protocolˇlitzi
protocolˇlitzem
protocolˇlitzeu
protocolˇlitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
protocolˇlitzant
Participi
protocolˇlitzat
protocolˇlitzada
protocolˇlitzats
protocolˇlitzades