Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
protagonitzo
protagonitzes
protagonitza
protagonitzem
protagonitzeu
protagonitzen
Imperfet
protagonitzava
protagonitzaves
protagonitzava
protagonitzŕvem
protagonitzŕveu
protagonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
protagonitzí
protagonitzares
protagonitzŕ
protagonitzŕrem
protagonitzŕreu
protagonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
protagonitzar
protagonitzar
protagonitzar
protagonitzar
protagonitzar
protagonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
protagonitzaré
protagonitzarŕs
protagonitzarŕ
protagonitzarem
protagonitzareu
protagonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
Condicional
protagonitzaria
protagonitzaries
protagonitzaria
protagonitzaríem
protagonitzaríeu
protagonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
protagonitzi
protagonitzis
protagonitzi
protagonitzem
protagonitzeu
protagonitzin
Imperfet
protagonitzés
protagonitzessis
protagonitzés
protagonitzéssim
protagonitzéssiu
protagonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat
protagonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
protagonitza

protagonitzi
protagonitzem
protagonitzeu
protagonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
protagonitzant
Participi
protagonitzat
protagonitzada
protagonitzats
protagonitzades