Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
propicio
propicies
propicia
propiciem
propicieu
propicien
Imperfet
propiciava
propiciaves
propiciava
propiciÓvem
propiciÓveu
propiciaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
propiciÝ
propiciares
propiciÓ
propiciÓrem
propiciÓreu
propiciaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
propiciar
propiciar
propiciar
propiciar
propiciar
propiciar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
propiciarÚ
propiciarÓs
propiciarÓ
propiciarem
propiciareu
propiciaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
Condicional
propiciaria
propiciaries
propiciaria
propiciarÝem
propiciarÝeu
propiciarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
propici´
propici´s
propici´
propiciem
propicieu
propici´n
Imperfet
propiciÚs
propiciessis
propiciÚs
propiciÚssim
propiciÚssiu
propiciessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat
propiciat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
propicia

propici´
propiciem
propicieu
propici´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
propiciant
Participi
propiciat
propiciada
propiciats
propiciades