Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pronuncio
pronuncies
pronuncia
pronunciem
pronuncieu
pronuncien
Imperfet
pronunciava
pronunciaves
pronunciava
pronunciÓvem
pronunciÓveu
pronunciaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
pronunciÝ
pronunciares
pronunciÓ
pronunciÓrem
pronunciÓreu
pronunciaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
pronunciar
pronunciar
pronunciar
pronunciar
pronunciar
pronunciar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
pronunciarÚ
pronunciarÓs
pronunciarÓ
pronunciarem
pronunciareu
pronunciaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
Condicional
pronunciaria
pronunciaries
pronunciaria
pronunciarÝem
pronunciarÝeu
pronunciarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pronunci´
pronunci´s
pronunci´
pronunciem
pronuncieu
pronunci´n
Imperfet
pronunciÚs
pronunciessis
pronunciÚs
pronunciÚssim
pronunciÚssiu
pronunciessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat
pronunciat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
pronuncia

pronunci´
pronunciem
pronuncieu
pronunci´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
pronunciant
Participi
pronunciat
pronunciada
pronunciats
pronunciades