Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pronominalitzo
pronominalitzes
pronominalitza
pronominalitzem
pronominalitzeu
pronominalitzen
Imperfet
pronominalitzava
pronominalitzaves
pronominalitzava
pronominalitzŕvem
pronominalitzŕveu
pronominalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
pronominalitzí
pronominalitzares
pronominalitzŕ
pronominalitzŕrem
pronominalitzŕreu
pronominalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
pronominalitzar
pronominalitzar
pronominalitzar
pronominalitzar
pronominalitzar
pronominalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
pronominalitzaré
pronominalitzarŕs
pronominalitzarŕ
pronominalitzarem
pronominalitzareu
pronominalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
Condicional
pronominalitzaria
pronominalitzaries
pronominalitzaria
pronominalitzaríem
pronominalitzaríeu
pronominalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pronominalitzi
pronominalitzis
pronominalitzi
pronominalitzem
pronominalitzeu
pronominalitzin
Imperfet
pronominalitzés
pronominalitzessis
pronominalitzés
pronominalitzéssim
pronominalitzéssiu
pronominalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat
pronominalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
pronominalitza

pronominalitzi
pronominalitzem
pronominalitzeu
pronominalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
pronominalitzant
Participi
pronominalitzat
pronominalitzada
pronominalitzats
pronominalitzades