Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
professionalitzo
professionalitzes
professionalitza
professionalitzem
professionalitzeu
professionalitzen
Imperfet
professionalitzava
professionalitzaves
professionalitzava
professionalitzŕvem
professionalitzŕveu
professionalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
professionalitzí
professionalitzares
professionalitzŕ
professionalitzŕrem
professionalitzŕreu
professionalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
professionalitzar
professionalitzar
professionalitzar
professionalitzar
professionalitzar
professionalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
professionalitzaré
professionalitzarŕs
professionalitzarŕ
professionalitzarem
professionalitzareu
professionalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
Condicional
professionalitzaria
professionalitzaries
professionalitzaria
professionalitzaríem
professionalitzaríeu
professionalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
professionalitzi
professionalitzis
professionalitzi
professionalitzem
professionalitzeu
professionalitzin
Imperfet
professionalitzés
professionalitzessis
professionalitzés
professionalitzéssim
professionalitzéssiu
professionalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat
professionalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
professionalitza

professionalitzi
professionalitzem
professionalitzeu
professionalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
professionalitzant
Participi
professionalitzat
professionalitzada
professionalitzats
professionalitzades