Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
potabilitzo
potabilitzes
potabilitza
potabilitzem
potabilitzeu
potabilitzen
Imperfet
potabilitzava
potabilitzaves
potabilitzava
potabilitzŕvem
potabilitzŕveu
potabilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
potabilitzí
potabilitzares
potabilitzŕ
potabilitzŕrem
potabilitzŕreu
potabilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
potabilitzar
potabilitzar
potabilitzar
potabilitzar
potabilitzar
potabilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
potabilitzaré
potabilitzarŕs
potabilitzarŕ
potabilitzarem
potabilitzareu
potabilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
Condicional
potabilitzaria
potabilitzaries
potabilitzaria
potabilitzaríem
potabilitzaríeu
potabilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
potabilitzi
potabilitzis
potabilitzi
potabilitzem
potabilitzeu
potabilitzin
Imperfet
potabilitzés
potabilitzessis
potabilitzés
potabilitzéssim
potabilitzéssiu
potabilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat
potabilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
potabilitza

potabilitzi
potabilitzem
potabilitzeu
potabilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
potabilitzant
Participi
potabilitzat
potabilitzada
potabilitzats
potabilitzades