Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
popularitzo
popularitzes
popularitza
popularitzem
popularitzeu
popularitzen
Imperfet
popularitzava
popularitzaves
popularitzava
popularitzŕvem
popularitzŕveu
popularitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
popularitzí
popularitzares
popularitzŕ
popularitzŕrem
popularitzŕreu
popularitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
popularitzar
popularitzar
popularitzar
popularitzar
popularitzar
popularitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
popularitzaré
popularitzarŕs
popularitzarŕ
popularitzarem
popularitzareu
popularitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
Condicional
popularitzaria
popularitzaries
popularitzaria
popularitzaríem
popularitzaríeu
popularitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
popularitzi
popularitzis
popularitzi
popularitzem
popularitzeu
popularitzin
Imperfet
popularitzés
popularitzessis
popularitzés
popularitzéssim
popularitzéssiu
popularitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat
popularitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
popularitza

popularitzi
popularitzem
popularitzeu
popularitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
popularitzant
Participi
popularitzat
popularitzada
popularitzats
popularitzades