Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
polvoritzo
polvoritzes
polvoritza
polvoritzem
polvoritzeu
polvoritzen
Imperfet
polvoritzava
polvoritzaves
polvoritzava
polvoritzŕvem
polvoritzŕveu
polvoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
polvoritzí
polvoritzares
polvoritzŕ
polvoritzŕrem
polvoritzŕreu
polvoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
polvoritzar
polvoritzar
polvoritzar
polvoritzar
polvoritzar
polvoritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
polvoritzaré
polvoritzarŕs
polvoritzarŕ
polvoritzarem
polvoritzareu
polvoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
Condicional
polvoritzaria
polvoritzaries
polvoritzaria
polvoritzaríem
polvoritzaríeu
polvoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
polvoritzi
polvoritzis
polvoritzi
polvoritzem
polvoritzeu
polvoritzin
Imperfet
polvoritzés
polvoritzessis
polvoritzés
polvoritzéssim
polvoritzéssiu
polvoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat
polvoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
polvoritza

polvoritzi
polvoritzem
polvoritzeu
polvoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
polvoritzant
Participi
polvoritzat
polvoritzada
polvoritzats
polvoritzades