Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
polaritzo
polaritzes
polaritza
polaritzem
polaritzeu
polaritzen
Imperfet
polaritzava
polaritzaves
polaritzava
polaritzŕvem
polaritzŕveu
polaritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
polaritzí
polaritzares
polaritzŕ
polaritzŕrem
polaritzŕreu
polaritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
polaritzar
polaritzar
polaritzar
polaritzar
polaritzar
polaritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
polaritzaré
polaritzarŕs
polaritzarŕ
polaritzarem
polaritzareu
polaritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
Condicional
polaritzaria
polaritzaries
polaritzaria
polaritzaríem
polaritzaríeu
polaritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
polaritzi
polaritzis
polaritzi
polaritzem
polaritzeu
polaritzin
Imperfet
polaritzés
polaritzessis
polaritzés
polaritzéssim
polaritzéssiu
polaritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat
polaritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
polaritza

polaritzi
polaritzem
polaritzeu
polaritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
polaritzant
Participi
polaritzat
polaritzada
polaritzats
polaritzades