Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
polˇlinitzo
polˇlinitzes
polˇlinitza
polˇlinitzem
polˇlinitzeu
polˇlinitzen
Imperfet
polˇlinitzava
polˇlinitzaves
polˇlinitzava
polˇlinitzŕvem
polˇlinitzŕveu
polˇlinitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
polˇlinitzí
polˇlinitzares
polˇlinitzŕ
polˇlinitzŕrem
polˇlinitzŕreu
polˇlinitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
polˇlinitzar
polˇlinitzar
polˇlinitzar
polˇlinitzar
polˇlinitzar
polˇlinitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
polˇlinitzaré
polˇlinitzarŕs
polˇlinitzarŕ
polˇlinitzarem
polˇlinitzareu
polˇlinitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
Condicional
polˇlinitzaria
polˇlinitzaries
polˇlinitzaria
polˇlinitzaríem
polˇlinitzaríeu
polˇlinitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
polˇlinitzi
polˇlinitzis
polˇlinitzi
polˇlinitzem
polˇlinitzeu
polˇlinitzin
Imperfet
polˇlinitzés
polˇlinitzessis
polˇlinitzés
polˇlinitzéssim
polˇlinitzéssiu
polˇlinitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat
polˇlinitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
polˇlinitza

polˇlinitzi
polˇlinitzem
polˇlinitzeu
polˇlinitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
polˇlinitzant
Participi
polˇlinitzat
polˇlinitzada
polˇlinitzats
polˇlinitzades