Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
poblo
pobles
pobla
poblem
pobleu
poblen
Imperfet
poblava
poblaves
poblava
poblÓvem
poblÓveu
poblaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
poblÝ
poblares
poblÓ
poblÓrem
poblÓreu
poblaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
poblar
poblar
poblar
poblar
poblar
poblar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
poblarÚ
poblarÓs
poblarÓ
poblarem
poblareu
poblaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
Condicional
poblaria
poblaries
poblaria
poblarÝem
poblarÝeu
poblarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pobli
poblis
pobli
poblem
pobleu
poblin
Imperfet
poblÚs
poblessis
poblÚs
poblÚssim
poblÚssiu
poblessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat
poblat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
pobla

pobli
poblem
pobleu
poblin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
poblant
Participi
poblat
poblada
poblats
poblades