Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pluralitzo
pluralitzes
pluralitza
pluralitzem
pluralitzeu
pluralitzen
Imperfet
pluralitzava
pluralitzaves
pluralitzava
pluralitzŕvem
pluralitzŕveu
pluralitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
pluralitzí
pluralitzares
pluralitzŕ
pluralitzŕrem
pluralitzŕreu
pluralitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
pluralitzar
pluralitzar
pluralitzar
pluralitzar
pluralitzar
pluralitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
pluralitzaré
pluralitzarŕs
pluralitzarŕ
pluralitzarem
pluralitzareu
pluralitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
Condicional
pluralitzaria
pluralitzaries
pluralitzaria
pluralitzaríem
pluralitzaríeu
pluralitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pluralitzi
pluralitzis
pluralitzi
pluralitzem
pluralitzeu
pluralitzin
Imperfet
pluralitzés
pluralitzessis
pluralitzés
pluralitzéssim
pluralitzéssiu
pluralitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat
pluralitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
pluralitza

pluralitzi
pluralitzem
pluralitzeu
pluralitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
pluralitzant
Participi
pluralitzat
pluralitzada
pluralitzats
pluralitzades