Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
plagio
plagies
plagia
plagiem
plagieu
plagien
Imperfet
plagiava
plagiaves
plagiava
plagiÓvem
plagiÓveu
plagiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
plagiÝ
plagiares
plagiÓ
plagiÓrem
plagiÓreu
plagiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
plagiar
plagiar
plagiar
plagiar
plagiar
plagiar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
plagiarÚ
plagiarÓs
plagiarÓ
plagiarem
plagiareu
plagiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
Condicional
plagiaria
plagiaries
plagiaria
plagiarÝem
plagiarÝeu
plagiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
plagi´
plagi´s
plagi´
plagiem
plagieu
plagi´n
Imperfet
plagiÚs
plagiessis
plagiÚs
plagiÚssim
plagiÚssiu
plagiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat
plagiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
plagia

plagi´
plagiem
plagieu
plagi´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
plagiant
Participi
plagiat
plagiada
plagiats
plagiades