Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
personalitzo
personalitzes
personalitza
personalitzem
personalitzeu
personalitzen
Imperfet
personalitzava
personalitzaves
personalitzava
personalitzŕvem
personalitzŕveu
personalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
personalitzí
personalitzares
personalitzŕ
personalitzŕrem
personalitzŕreu
personalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
personalitzar
personalitzar
personalitzar
personalitzar
personalitzar
personalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
personalitzaré
personalitzarŕs
personalitzarŕ
personalitzarem
personalitzareu
personalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
Condicional
personalitzaria
personalitzaries
personalitzaria
personalitzaríem
personalitzaríeu
personalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
personalitzi
personalitzis
personalitzi
personalitzem
personalitzeu
personalitzin
Imperfet
personalitzés
personalitzessis
personalitzés
personalitzéssim
personalitzéssiu
personalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat
personalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
personalitza

personalitzi
personalitzem
personalitzeu
personalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
personalitzant
Participi
personalitzat
personalitzada
personalitzats
personalitzades