Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
peptitzo
peptitzes
peptitza
peptitzem
peptitzeu
peptitzen
Imperfet
peptitzava
peptitzaves
peptitzava
peptitzŕvem
peptitzŕveu
peptitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
peptitzí
peptitzares
peptitzŕ
peptitzŕrem
peptitzŕreu
peptitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
peptitzar
peptitzar
peptitzar
peptitzar
peptitzar
peptitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
peptitzaré
peptitzarŕs
peptitzarŕ
peptitzarem
peptitzareu
peptitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
Condicional
peptitzaria
peptitzaries
peptitzaria
peptitzaríem
peptitzaríeu
peptitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
peptitzi
peptitzis
peptitzi
peptitzem
peptitzeu
peptitzin
Imperfet
peptitzés
peptitzessis
peptitzés
peptitzéssim
peptitzéssiu
peptitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat
peptitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
peptitza

peptitzi
peptitzem
peptitzeu
peptitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
peptitzant
Participi
peptitzat
peptitzada
peptitzats
peptitzades