Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
penalitzo
penalitzes
penalitza
penalitzem
penalitzeu
penalitzen
Imperfet
penalitzava
penalitzaves
penalitzava
penalitzŕvem
penalitzŕveu
penalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
penalitzí
penalitzares
penalitzŕ
penalitzŕrem
penalitzŕreu
penalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
penalitzar
penalitzar
penalitzar
penalitzar
penalitzar
penalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
penalitzaré
penalitzarŕs
penalitzarŕ
penalitzarem
penalitzareu
penalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
Condicional
penalitzaria
penalitzaries
penalitzaria
penalitzaríem
penalitzaríeu
penalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
penalitzi
penalitzis
penalitzi
penalitzem
penalitzeu
penalitzin
Imperfet
penalitzés
penalitzessis
penalitzés
penalitzéssim
penalitzéssiu
penalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat
penalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
penalitza

penalitzi
penalitzem
penalitzeu
penalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
penalitzant
Participi
penalitzat
penalitzada
penalitzats
penalitzades