Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
patentitzo
patentitzes
patentitza
patentitzem
patentitzeu
patentitzen
Imperfet
patentitzava
patentitzaves
patentitzava
patentitzŕvem
patentitzŕveu
patentitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
patentitzí
patentitzares
patentitzŕ
patentitzŕrem
patentitzŕreu
patentitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
patentitzar
patentitzar
patentitzar
patentitzar
patentitzar
patentitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
patentitzaré
patentitzarŕs
patentitzarŕ
patentitzarem
patentitzareu
patentitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
Condicional
patentitzaria
patentitzaries
patentitzaria
patentitzaríem
patentitzaríeu
patentitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
patentitzi
patentitzis
patentitzi
patentitzem
patentitzeu
patentitzin
Imperfet
patentitzés
patentitzessis
patentitzés
patentitzéssim
patentitzéssiu
patentitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat
patentitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
patentitza

patentitzi
patentitzem
patentitzeu
patentitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
patentitzant
Participi
patentitzat
patentitzada
patentitzats
patentitzades