Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pasteuritzo
pasteuritzes
pasteuritza
pasteuritzem
pasteuritzeu
pasteuritzen
Imperfet
pasteuritzava
pasteuritzaves
pasteuritzava
pasteuritzŕvem
pasteuritzŕveu
pasteuritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
pasteuritzí
pasteuritzares
pasteuritzŕ
pasteuritzŕrem
pasteuritzŕreu
pasteuritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
pasteuritzar
pasteuritzar
pasteuritzar
pasteuritzar
pasteuritzar
pasteuritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
pasteuritzaré
pasteuritzarŕs
pasteuritzarŕ
pasteuritzarem
pasteuritzareu
pasteuritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
Condicional
pasteuritzaria
pasteuritzaries
pasteuritzaria
pasteuritzaríem
pasteuritzaríeu
pasteuritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
pasteuritzi
pasteuritzis
pasteuritzi
pasteuritzem
pasteuritzeu
pasteuritzin
Imperfet
pasteuritzés
pasteuritzessis
pasteuritzés
pasteuritzéssim
pasteuritzéssiu
pasteuritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat
pasteuritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
pasteuritza

pasteuritzi
pasteuritzem
pasteuritzeu
pasteuritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
pasteuritzant
Participi
pasteuritzat
pasteuritzada
pasteuritzats
pasteuritzades