Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
particularitzo
particularitzes
particularitza
particularitzem
particularitzeu
particularitzen
Imperfet
particularitzava
particularitzaves
particularitzava
particularitzÓvem
particularitzÓveu
particularitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
particularitzÝ
particularitzares
particularitzÓ
particularitzÓrem
particularitzÓreu
particularitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
particularitzar
particularitzar
particularitzar
particularitzar
particularitzar
particularitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
particularitzarÚ
particularitzarÓs
particularitzarÓ
particularitzarem
particularitzareu
particularitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
Condicional
particularitzaria
particularitzaries
particularitzaria
particularitzarÝem
particularitzarÝeu
particularitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
particularitzi
particularitzis
particularitzi
particularitzem
particularitzeu
particularitzin
Imperfet
particularitzÚs
particularitzessis
particularitzÚs
particularitzÚssim
particularitzÚssiu
particularitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat
particularitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
particularitza

particularitzi
particularitzem
particularitzeu
particularitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
particularitzant
Participi
particularitzat
particularitzada
particularitzats
particularitzades