Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
parametritzo
parametritzes
parametritza
parametritzem
parametritzeu
parametritzen
Imperfet
parametritzava
parametritzaves
parametritzava
parametritzŕvem
parametritzŕveu
parametritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
parametritzí
parametritzares
parametritzŕ
parametritzŕrem
parametritzŕreu
parametritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
parametritzar
parametritzar
parametritzar
parametritzar
parametritzar
parametritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
parametritzaré
parametritzarŕs
parametritzarŕ
parametritzarem
parametritzareu
parametritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
Condicional
parametritzaria
parametritzaries
parametritzaria
parametritzaríem
parametritzaríeu
parametritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
parametritzi
parametritzis
parametritzi
parametritzem
parametritzeu
parametritzin
Imperfet
parametritzés
parametritzessis
parametritzés
parametritzéssim
parametritzéssiu
parametritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat
parametritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
parametritza

parametritzi
parametritzem
parametritzeu
parametritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
parametritzant
Participi
parametritzat
parametritzada
parametritzats
parametritzades