Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paralogitzo
paralogitzes
paralogitza
paralogitzem
paralogitzeu
paralogitzen
Imperfet
paralogitzava
paralogitzaves
paralogitzava
paralogitzŕvem
paralogitzŕveu
paralogitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
paralogitzí
paralogitzares
paralogitzŕ
paralogitzŕrem
paralogitzŕreu
paralogitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
paralogitzar
paralogitzar
paralogitzar
paralogitzar
paralogitzar
paralogitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
paralogitzaré
paralogitzarŕs
paralogitzarŕ
paralogitzarem
paralogitzareu
paralogitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
Condicional
paralogitzaria
paralogitzaries
paralogitzaria
paralogitzaríem
paralogitzaríeu
paralogitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paralogitzi
paralogitzis
paralogitzi
paralogitzem
paralogitzeu
paralogitzin
Imperfet
paralogitzés
paralogitzessis
paralogitzés
paralogitzéssim
paralogitzéssiu
paralogitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat
paralogitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
paralogitza

paralogitzi
paralogitzem
paralogitzeu
paralogitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
paralogitzant
Participi
paralogitzat
paralogitzada
paralogitzats
paralogitzades