Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paralitzo
paralitzes
paralitza
paralitzem
paralitzeu
paralitzen
Imperfet
paralitzava
paralitzaves
paralitzava
paralitzŕvem
paralitzŕveu
paralitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
paralitzí
paralitzares
paralitzŕ
paralitzŕrem
paralitzŕreu
paralitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
paralitzar
paralitzar
paralitzar
paralitzar
paralitzar
paralitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
paralitzaré
paralitzarŕs
paralitzarŕ
paralitzarem
paralitzareu
paralitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
Condicional
paralitzaria
paralitzaries
paralitzaria
paralitzaríem
paralitzaríeu
paralitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paralitzi
paralitzis
paralitzi
paralitzem
paralitzeu
paralitzin
Imperfet
paralitzés
paralitzessis
paralitzés
paralitzéssim
paralitzéssiu
paralitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat
paralitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
paralitza

paralitzi
paralitzem
paralitzeu
paralitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
paralitzant
Participi
paralitzat
paralitzada
paralitzats
paralitzades