Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paletitzo
paletitzes
paletitza
paletitzem
paletitzeu
paletitzen
Imperfet
paletitzava
paletitzaves
paletitzava
paletitzŕvem
paletitzŕveu
paletitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
paletitzí
paletitzares
paletitzŕ
paletitzŕrem
paletitzŕreu
paletitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
paletitzar
paletitzar
paletitzar
paletitzar
paletitzar
paletitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
paletitzaré
paletitzarŕs
paletitzarŕ
paletitzarem
paletitzareu
paletitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
Condicional
paletitzaria
paletitzaries
paletitzaria
paletitzaríem
paletitzaríeu
paletitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paletitzi
paletitzis
paletitzi
paletitzem
paletitzeu
paletitzin
Imperfet
paletitzés
paletitzessis
paletitzés
paletitzéssim
paletitzéssiu
paletitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat
paletitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
paletitza

paletitzi
paletitzem
paletitzeu
paletitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
paletitzant
Participi
paletitzat
paletitzada
paletitzats
paletitzades