Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paganitzo
paganitzes
paganitza
paganitzem
paganitzeu
paganitzen
Imperfet
paganitzava
paganitzaves
paganitzava
paganitzŕvem
paganitzŕveu
paganitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
paganitzí
paganitzares
paganitzŕ
paganitzŕrem
paganitzŕreu
paganitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
paganitzar
paganitzar
paganitzar
paganitzar
paganitzar
paganitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
paganitzaré
paganitzarŕs
paganitzarŕ
paganitzarem
paganitzareu
paganitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
Condicional
paganitzaria
paganitzaries
paganitzaria
paganitzaríem
paganitzaríeu
paganitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
paganitzi
paganitzis
paganitzi
paganitzem
paganitzeu
paganitzin
Imperfet
paganitzés
paganitzessis
paganitzés
paganitzéssim
paganitzéssiu
paganitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat
paganitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
paganitza

paganitzi
paganitzem
paganitzeu
paganitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
paganitzant
Participi
paganitzat
paganitzada
paganitzats
paganitzades