Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ozonitzo
ozonitzes
ozonitza
ozonitzem
ozonitzeu
ozonitzen
Imperfet
ozonitzava
ozonitzaves
ozonitzava
ozonitzŕvem
ozonitzŕveu
ozonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
ozonitzí
ozonitzares
ozonitzŕ
ozonitzŕrem
ozonitzŕreu
ozonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
ozonitzar
ozonitzar
ozonitzar
ozonitzar
ozonitzar
ozonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
ozonitzaré
ozonitzarŕs
ozonitzarŕ
ozonitzarem
ozonitzareu
ozonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
Condicional
ozonitzaria
ozonitzaries
ozonitzaria
ozonitzaríem
ozonitzaríeu
ozonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ozonitzi
ozonitzis
ozonitzi
ozonitzem
ozonitzeu
ozonitzin
Imperfet
ozonitzés
ozonitzessis
ozonitzés
ozonitzéssim
ozonitzéssiu
ozonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat
ozonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
ozonitza

ozonitzi
ozonitzem
ozonitzeu
ozonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
ozonitzant
Participi
ozonitzat
ozonitzada
ozonitzats
ozonitzades