Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ovulo
ovules
ovula
ovulem
ovuleu
ovulen
Imperfet
ovulava
ovulaves
ovulava
ovulÓvem
ovulÓveu
ovulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
ovulÝ
ovulares
ovulÓ
ovulÓrem
ovulÓreu
ovularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
ovular
ovular
ovular
ovular
ovular
ovular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
ovularÚ
ovularÓs
ovularÓ
ovularem
ovulareu
ovularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
Condicional
ovularia
ovularies
ovularia
ovularÝem
ovularÝeu
ovularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ovuli
ovulis
ovuli
ovulem
ovuleu
ovulin
Imperfet
ovulÚs
ovulessis
ovulÚs
ovulÚssim
ovulÚssiu
ovulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat
ovulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
ovula

ovuli
ovulem
ovuleu
ovulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
ovulant
Participi
ovulat
ovulada
ovulats
ovulades