Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ortografio
ortografies
ortografia
ortografiem
ortografieu
ortografien
Imperfet
ortografiava
ortografiaves
ortografiava
ortografiÓvem
ortografiÓveu
ortografiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
ortografiÝ
ortografiares
ortografiÓ
ortografiÓrem
ortografiÓreu
ortografiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
ortografiar
ortografiar
ortografiar
ortografiar
ortografiar
ortografiar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
ortografiarÚ
ortografiarÓs
ortografiarÓ
ortografiarem
ortografiareu
ortografiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
Condicional
ortografiaria
ortografiaries
ortografiaria
ortografiarÝem
ortografiarÝeu
ortografiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
ortografi´
ortografi´s
ortografi´
ortografiem
ortografieu
ortografi´n
Imperfet
ortografiÚs
ortografiessis
ortografiÚs
ortografiÚssim
ortografiÚssiu
ortografiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat
ortografiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
ortografia

ortografi´
ortografiem
ortografieu
ortografi´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
ortografiant
Participi
ortografiat
ortografiada
ortografiats
ortografiades