Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
opsonitzo
opsonitzes
opsonitza
opsonitzem
opsonitzeu
opsonitzen
Imperfet
opsonitzava
opsonitzaves
opsonitzava
opsonitzŕvem
opsonitzŕveu
opsonitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
opsonitzí
opsonitzares
opsonitzŕ
opsonitzŕrem
opsonitzŕreu
opsonitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
opsonitzar
opsonitzar
opsonitzar
opsonitzar
opsonitzar
opsonitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
opsonitzaré
opsonitzarŕs
opsonitzarŕ
opsonitzarem
opsonitzareu
opsonitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
Condicional
opsonitzaria
opsonitzaries
opsonitzaria
opsonitzaríem
opsonitzaríeu
opsonitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
opsonitzi
opsonitzis
opsonitzi
opsonitzem
opsonitzeu
opsonitzin
Imperfet
opsonitzés
opsonitzessis
opsonitzés
opsonitzéssim
opsonitzéssiu
opsonitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat
opsonitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
opsonitza

opsonitzi
opsonitzem
opsonitzeu
opsonitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
opsonitzant
Participi
opsonitzat
opsonitzada
opsonitzats
opsonitzades