Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
oficialitzo
oficialitzes
oficialitza
oficialitzem
oficialitzeu
oficialitzen
Imperfet
oficialitzava
oficialitzaves
oficialitzava
oficialitzŕvem
oficialitzŕveu
oficialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
oficialitzí
oficialitzares
oficialitzŕ
oficialitzŕrem
oficialitzŕreu
oficialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
oficialitzar
oficialitzar
oficialitzar
oficialitzar
oficialitzar
oficialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
oficialitzaré
oficialitzarŕs
oficialitzarŕ
oficialitzarem
oficialitzareu
oficialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
Condicional
oficialitzaria
oficialitzaries
oficialitzaria
oficialitzaríem
oficialitzaríeu
oficialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
oficialitzi
oficialitzis
oficialitzi
oficialitzem
oficialitzeu
oficialitzin
Imperfet
oficialitzés
oficialitzessis
oficialitzés
oficialitzéssim
oficialitzéssiu
oficialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat
oficialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
oficialitza

oficialitzi
oficialitzem
oficialitzeu
oficialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
oficialitzant
Participi
oficialitzat
oficialitzada
oficialitzats
oficialitzades