Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
obstaculitzo
obstaculitzes
obstaculitza
obstaculitzem
obstaculitzeu
obstaculitzen
Imperfet
obstaculitzava
obstaculitzaves
obstaculitzava
obstaculitzÓvem
obstaculitzÓveu
obstaculitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
obstaculitzÝ
obstaculitzares
obstaculitzÓ
obstaculitzÓrem
obstaculitzÓreu
obstaculitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
obstaculitzar
obstaculitzar
obstaculitzar
obstaculitzar
obstaculitzar
obstaculitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
obstaculitzarÚ
obstaculitzarÓs
obstaculitzarÓ
obstaculitzarem
obstaculitzareu
obstaculitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
Condicional
obstaculitzaria
obstaculitzaries
obstaculitzaria
obstaculitzarÝem
obstaculitzarÝeu
obstaculitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
obstaculitzi
obstaculitzis
obstaculitzi
obstaculitzem
obstaculitzeu
obstaculitzin
Imperfet
obstaculitzÚs
obstaculitzessis
obstaculitzÚs
obstaculitzÚssim
obstaculitzÚssiu
obstaculitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat
obstaculitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
obstaculitza

obstaculitzi
obstaculitzem
obstaculitzeu
obstaculitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
obstaculitzant
Participi
obstaculitzat
obstaculitzada
obstaculitzats
obstaculitzades