Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
obnubilo
obnubiles
obnubila
obnubilem
obnubileu
obnubilen
Imperfet
obnubilava
obnubilaves
obnubilava
obnubilÓvem
obnubilÓveu
obnubilaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
obnubilÝ
obnubilares
obnubilÓ
obnubilÓrem
obnubilÓreu
obnubilaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
obnubilar
obnubilar
obnubilar
obnubilar
obnubilar
obnubilar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
obnubilarÚ
obnubilarÓs
obnubilarÓ
obnubilarem
obnubilareu
obnubilaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
Condicional
obnubilaria
obnubilaries
obnubilaria
obnubilarÝem
obnubilarÝeu
obnubilarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
obnubili
obnubilis
obnubili
obnubilem
obnubileu
obnubilin
Imperfet
obnubilÚs
obnubilessis
obnubilÚs
obnubilÚssim
obnubilÚssiu
obnubilessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat
obnubilat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
obnubila

obnubili
obnubilem
obnubileu
obnubilin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
obnubilant
Participi
obnubilat
obnubilada
obnubilats
obnubilades