Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
normativitzo
normativitzes
normativitza
normativitzem
normativitzeu
normativitzen
Imperfet
normativitzava
normativitzaves
normativitzava
normativitzŕvem
normativitzŕveu
normativitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
normativitzí
normativitzares
normativitzŕ
normativitzŕrem
normativitzŕreu
normativitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
normativitzar
normativitzar
normativitzar
normativitzar
normativitzar
normativitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
normativitzaré
normativitzarŕs
normativitzarŕ
normativitzarem
normativitzareu
normativitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
Condicional
normativitzaria
normativitzaries
normativitzaria
normativitzaríem
normativitzaríeu
normativitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
normativitzi
normativitzis
normativitzi
normativitzem
normativitzeu
normativitzin
Imperfet
normativitzés
normativitzessis
normativitzés
normativitzéssim
normativitzéssiu
normativitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat
normativitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
normativitza

normativitzi
normativitzem
normativitzeu
normativitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
normativitzant
Participi
normativitzat
normativitzada
normativitzats
normativitzades