Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
normalitzo
normalitzes
normalitza
normalitzem
normalitzeu
normalitzen
Imperfet
normalitzava
normalitzaves
normalitzava
normalitzŕvem
normalitzŕveu
normalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
normalitzí
normalitzares
normalitzŕ
normalitzŕrem
normalitzŕreu
normalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
normalitzar
normalitzar
normalitzar
normalitzar
normalitzar
normalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
normalitzaré
normalitzarŕs
normalitzarŕ
normalitzarem
normalitzareu
normalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
Condicional
normalitzaria
normalitzaries
normalitzaria
normalitzaríem
normalitzaríeu
normalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
normalitzi
normalitzis
normalitzi
normalitzem
normalitzeu
normalitzin
Imperfet
normalitzés
normalitzessis
normalitzés
normalitzéssim
normalitzéssiu
normalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat
normalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
normalitza

normalitzi
normalitzem
normalitzeu
normalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
normalitzant
Participi
normalitzat
normalitzada
normalitzats
normalitzades