Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
nominalitzo
nominalitzes
nominalitza
nominalitzem
nominalitzeu
nominalitzen
Imperfet
nominalitzava
nominalitzaves
nominalitzava
nominalitzŕvem
nominalitzŕveu
nominalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
nominalitzí
nominalitzares
nominalitzŕ
nominalitzŕrem
nominalitzŕreu
nominalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
nominalitzar
nominalitzar
nominalitzar
nominalitzar
nominalitzar
nominalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
nominalitzaré
nominalitzarŕs
nominalitzarŕ
nominalitzarem
nominalitzareu
nominalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
Condicional
nominalitzaria
nominalitzaries
nominalitzaria
nominalitzaríem
nominalitzaríeu
nominalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
nominalitzi
nominalitzis
nominalitzi
nominalitzem
nominalitzeu
nominalitzin
Imperfet
nominalitzés
nominalitzessis
nominalitzés
nominalitzéssim
nominalitzéssiu
nominalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat
nominalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
nominalitza

nominalitzi
nominalitzem
nominalitzeu
nominalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
nominalitzant
Participi
nominalitzat
nominalitzada
nominalitzats
nominalitzades