Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
neutralitzo
neutralitzes
neutralitza
neutralitzem
neutralitzeu
neutralitzen
Imperfet
neutralitzava
neutralitzaves
neutralitzava
neutralitzŕvem
neutralitzŕveu
neutralitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
neutralitzí
neutralitzares
neutralitzŕ
neutralitzŕrem
neutralitzŕreu
neutralitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
neutralitzar
neutralitzar
neutralitzar
neutralitzar
neutralitzar
neutralitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
neutralitzaré
neutralitzarŕs
neutralitzarŕ
neutralitzarem
neutralitzareu
neutralitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
Condicional
neutralitzaria
neutralitzaries
neutralitzaria
neutralitzaríem
neutralitzaríeu
neutralitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
neutralitzi
neutralitzis
neutralitzi
neutralitzem
neutralitzeu
neutralitzin
Imperfet
neutralitzés
neutralitzessis
neutralitzés
neutralitzéssim
neutralitzéssiu
neutralitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat
neutralitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
neutralitza

neutralitzi
neutralitzem
neutralitzeu
neutralitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
neutralitzant
Participi
neutralitzat
neutralitzada
neutralitzats
neutralitzades