Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
neurotitzo
neurotitzes
neurotitza
neurotitzem
neurotitzeu
neurotitzen
Imperfet
neurotitzava
neurotitzaves
neurotitzava
neurotitzŕvem
neurotitzŕveu
neurotitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
neurotitzí
neurotitzares
neurotitzŕ
neurotitzŕrem
neurotitzŕreu
neurotitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
neurotitzar
neurotitzar
neurotitzar
neurotitzar
neurotitzar
neurotitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
neurotitzaré
neurotitzarŕs
neurotitzarŕ
neurotitzarem
neurotitzareu
neurotitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
Condicional
neurotitzaria
neurotitzaries
neurotitzaria
neurotitzaríem
neurotitzaríeu
neurotitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
neurotitzi
neurotitzis
neurotitzi
neurotitzem
neurotitzeu
neurotitzin
Imperfet
neurotitzés
neurotitzessis
neurotitzés
neurotitzéssim
neurotitzéssiu
neurotitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat
neurotitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
neurotitza

neurotitzi
neurotitzem
neurotitzeu
neurotitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
neurotitzant
Participi
neurotitzat
neurotitzada
neurotitzats
neurotitzades