Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
naturalitzo
naturalitzes
naturalitza
naturalitzem
naturalitzeu
naturalitzen
Imperfet
naturalitzava
naturalitzaves
naturalitzava
naturalitzŕvem
naturalitzŕveu
naturalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
naturalitzí
naturalitzares
naturalitzŕ
naturalitzŕrem
naturalitzŕreu
naturalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
naturalitzar
naturalitzar
naturalitzar
naturalitzar
naturalitzar
naturalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
naturalitzaré
naturalitzarŕs
naturalitzarŕ
naturalitzarem
naturalitzareu
naturalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
Condicional
naturalitzaria
naturalitzaries
naturalitzaria
naturalitzaríem
naturalitzaríeu
naturalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
naturalitzi
naturalitzis
naturalitzi
naturalitzem
naturalitzeu
naturalitzin
Imperfet
naturalitzés
naturalitzessis
naturalitzés
naturalitzéssim
naturalitzéssiu
naturalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat
naturalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
naturalitza

naturalitzi
naturalitzem
naturalitzeu
naturalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
naturalitzant
Participi
naturalitzat
naturalitzada
naturalitzats
naturalitzades