Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
nacionalitzo
nacionalitzes
nacionalitza
nacionalitzem
nacionalitzeu
nacionalitzen
Imperfet
nacionalitzava
nacionalitzaves
nacionalitzava
nacionalitzŕvem
nacionalitzŕveu
nacionalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
nacionalitzí
nacionalitzares
nacionalitzŕ
nacionalitzŕrem
nacionalitzŕreu
nacionalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
nacionalitzar
nacionalitzar
nacionalitzar
nacionalitzar
nacionalitzar
nacionalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
nacionalitzaré
nacionalitzarŕs
nacionalitzarŕ
nacionalitzarem
nacionalitzareu
nacionalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
Condicional
nacionalitzaria
nacionalitzaries
nacionalitzaria
nacionalitzaríem
nacionalitzaríeu
nacionalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
nacionalitzi
nacionalitzis
nacionalitzi
nacionalitzem
nacionalitzeu
nacionalitzin
Imperfet
nacionalitzés
nacionalitzessis
nacionalitzés
nacionalitzéssim
nacionalitzéssiu
nacionalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat
nacionalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
nacionalitza

nacionalitzi
nacionalitzem
nacionalitzeu
nacionalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
nacionalitzant
Participi
nacionalitzat
nacionalitzada
nacionalitzats
nacionalitzades