Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mustio
musties
mustia
mustiem
mustieu
mustien
Imperfet
mustiava
mustiaves
mustiava
mustiÓvem
mustiÓveu
mustiaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mustiÝ
mustiares
mustiÓ
mustiÓrem
mustiÓreu
mustiaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mustiar
mustiar
mustiar
mustiar
mustiar
mustiar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mustiarÚ
mustiarÓs
mustiarÓ
mustiarem
mustiareu
mustiaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
Condicional
mustiaria
mustiaries
mustiaria
mustiarÝem
mustiarÝeu
mustiarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
musti´
musti´s
musti´
mustiem
mustieu
musti´n
Imperfet
mustiÚs
mustiessis
mustiÚs
mustiÚssim
mustiÚssiu
mustiessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat
mustiat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mustia

musti´
mustiem
mustieu
musti´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mustiant
Participi
mustiat
mustiada
mustiats
mustiades