Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
municipalitzo
municipalitzes
municipalitza
municipalitzem
municipalitzeu
municipalitzen
Imperfet
municipalitzava
municipalitzaves
municipalitzava
municipalitzŕvem
municipalitzŕveu
municipalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
municipalitzí
municipalitzares
municipalitzŕ
municipalitzŕrem
municipalitzŕreu
municipalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
municipalitzar
municipalitzar
municipalitzar
municipalitzar
municipalitzar
municipalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
municipalitzaré
municipalitzarŕs
municipalitzarŕ
municipalitzarem
municipalitzareu
municipalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
Condicional
municipalitzaria
municipalitzaries
municipalitzaria
municipalitzaríem
municipalitzaríeu
municipalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
municipalitzi
municipalitzis
municipalitzi
municipalitzem
municipalitzeu
municipalitzin
Imperfet
municipalitzés
municipalitzessis
municipalitzés
municipalitzéssim
municipalitzéssiu
municipalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat
municipalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
municipalitza

municipalitzi
municipalitzem
municipalitzeu
municipalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
municipalitzant
Participi
municipalitzat
municipalitzada
municipalitzats
municipalitzades