Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mullo
mulles
mulla
mullem
mulleu
mullen
Imperfet
mullava
mullaves
mullava
mullÓvem
mullÓveu
mullaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mullÝ
mullares
mullÓ
mullÓrem
mullÓreu
mullaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mullar
mullar
mullar
mullar
mullar
mullar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mullarÚ
mullarÓs
mullarÓ
mullarem
mullareu
mullaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
Condicional
mullaria
mullaries
mullaria
mullarÝem
mullarÝeu
mullarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mulli
mullis
mulli
mullem
mulleu
mullin
Imperfet
mullÚs
mullessis
mullÚs
mullÚssim
mullÚssiu
mullessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat
mullat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mulla

mulli
mullem
mulleu
mullin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mullant
Participi
mullat
mullada
mullats
mullades