Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
motoritzo
motoritzes
motoritza
motoritzem
motoritzeu
motoritzen
Imperfet
motoritzava
motoritzaves
motoritzava
motoritzŕvem
motoritzŕveu
motoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
motoritzí
motoritzares
motoritzŕ
motoritzŕrem
motoritzŕreu
motoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
motoritzar
motoritzar
motoritzar
motoritzar
motoritzar
motoritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
motoritzaré
motoritzarŕs
motoritzarŕ
motoritzarem
motoritzareu
motoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
Condicional
motoritzaria
motoritzaries
motoritzaria
motoritzaríem
motoritzaríeu
motoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
motoritzi
motoritzis
motoritzi
motoritzem
motoritzeu
motoritzin
Imperfet
motoritzés
motoritzessis
motoritzés
motoritzéssim
motoritzéssiu
motoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat
motoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
motoritza

motoritzi
motoritzem
motoritzeu
motoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
motoritzant
Participi
motoritzat
motoritzada
motoritzats
motoritzades