Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mormolo
mormoles
mormola
mormolem
mormoleu
mormolen
Imperfet
mormolava
mormolaves
mormolava
mormolÓvem
mormolÓveu
mormolaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mormolÝ
mormolares
mormolÓ
mormolÓrem
mormolÓreu
mormolaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mormolar
mormolar
mormolar
mormolar
mormolar
mormolar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mormolarÚ
mormolarÓs
mormolarÓ
mormolarem
mormolareu
mormolaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
Condicional
mormolaria
mormolaries
mormolaria
mormolarÝem
mormolarÝeu
mormolarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mormoli
mormolis
mormoli
mormolem
mormoleu
mormolin
Imperfet
mormolÚs
mormolessis
mormolÚs
mormolÚssim
mormolÚssiu
mormolessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat
mormolat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mormola

mormoli
mormolem
mormoleu
mormolin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mormolant
Participi
mormolat
mormolada
mormolats
mormolades