Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
monetitzo
monetitzes
monetitza
monetitzem
monetitzeu
monetitzen
Imperfet
monetitzava
monetitzaves
monetitzava
monetitzŕvem
monetitzŕveu
monetitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
monetitzí
monetitzares
monetitzŕ
monetitzŕrem
monetitzŕreu
monetitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
monetitzar
monetitzar
monetitzar
monetitzar
monetitzar
monetitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
monetitzaré
monetitzarŕs
monetitzarŕ
monetitzarem
monetitzareu
monetitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
Condicional
monetitzaria
monetitzaries
monetitzaria
monetitzaríem
monetitzaríeu
monetitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
monetitzi
monetitzis
monetitzi
monetitzem
monetitzeu
monetitzin
Imperfet
monetitzés
monetitzessis
monetitzés
monetitzéssim
monetitzéssiu
monetitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat
monetitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
monetitza

monetitzi
monetitzem
monetitzeu
monetitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
monetitzant
Participi
monetitzat
monetitzada
monetitzats
monetitzades